Krepšelis
Oro kondicionieriaus filtrų priežiūra

Oro kondicionieriaus filtrų priežiūra: kaip jį valyti?

Jei turite oro kondicionierių savo namuose, jo viduje rasite filtrą – komponentą, kuris yra pirmasis oro, patenkančio į oro kondicionavimo sistemą, kontaktinis taškas. Pagrindinė šio filtro funkcija yra apsaugoti vidinę sistemos dalį nuo ore esančių dulkių ir kitų teršalų, įskaitant plaukus, naminių gyvūnų pleiskanas bei skaidulas. Kai oras praeina per filtrą, dulkės ir nešvarumai lieka filtruose, taip sustabdant jų patekimą į kitas sistemos dalis.

Laikui bėgant, oro filtrai sukaupia dulkes ir purvus, veiksmingai užkimšdami oro kondicionieriaus įėjimą. Jei normalus oro srautas yra užblokuotas, oras gali būti priverstas patekti į sistemą kitu keliu, dėl ko nepageidaujami nešvarumai gali patekti į oro kondicionieriaus vidų ir sukelti problemų. Todėl filtro priežiūra yra svarbi – jei ji nebus atlikta laiku, tai gali sumažinti sistemos efektyvumą bei pabloginti oro kokybę jūsų namuose.

Šiame straipsnyje aptarsime reguliarios filtro priežiūros svarbą, ypač susitelkdami į sieninio tipo oro kondicionierius, kurie yra populiariausi namų ūkiuose. Aptarsime:

  • 5 priežastis, kodėl reikia valyti ir keisti oro kondicionieriaus filtrą;
  • Kaip dažnai reikėtų valyti oro kondicionieriaus filtrą;
  • Pagrindinius patarimus, kaip valyti filtrą;

Svarbu valyti arba keisti filtrą tam tikrais metų laikais, ypač prieš prasidedant vasaros sezonui. Tai momentai, kai oro kondicionieriai naudojami intensyviau, todėl švarus filtras padės užtikrinti, kad įrenginys veiks kuo efektyviau.

Žinoma, tikrinant filtrą taip pat galite patikrinti ir bendrą oro kondicionieriaus būklę, tačiau šiame straipsnyje susitelksime tik į filtrą.

Tiesą sakant, iš visų priežiūros užduočių reguliariai valyti arba keisti filtrą yra viena svarbiausių, ir štai kodėl:

5 priežastys, kodėl verta valyti ir keisti oro kondicionieriaus filtrą

Pažvelkime, kas gali nutikti, jei praleisite reguliarią priežiūrą, ir kaip tai gali paveikti oro kondicionieriaus veikimą.

  1. Geresnis veikimas
    Pagrindinė filtro funkcija – neleisti dulkėms, purvui ir plaukams patekti į įvairias oro kondicionieriaus dalis. Švarus filtras apsaugo kitas oro kondicionieriaus dalis ir sumažina problemų, tokių kaip oro srauto apribojimas ir didesnis energijos suvartojimas, tikimybę.
  2. Nuolatinis komfortas
    Užsikimšę filtrai sumažina oro srauto galią, todėl patalpa gali nesušilti arba neatvėsti taip, kaip norėtumėte.
  3. Oro kokybė ir kvapai
    Jei filtras užsiteršia dulkėmis ir kondensacija susidaro įrenginio viduje, padidėja pelėsio ir grybelių tikimybė. Tada, kai oras praeina per tokį užterštą filtrą, jis gali būti užterštas mikroskopinėmis dalelėmis, kurios sukelia nemalonius kvapus.
  4. Sveikata
    Daugiau nei tik nemalonūs kvapai – pelėsis ir grybeliai gali plisti ir užkrėsti kitus įrenginio komponentus. Dėl to oras, kurį kvėpuojate, gali būti užterštas pelėsių sporomis, kurios sukelia kvėpavimo problemų. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, žmonės, kurie gyvena patalpose, kuriose yra pelėsis, gali patirti sveikatos problemų, tokių kaip kvėpavimo simptomai, alerginis rinitas ir astma.
  5. Įrenginio tarnavimo laikas
    Laikui bėgant, filtras ne tik užsikemša, bet ir nusidėvi, leisdamas dulkėms ir purvui patekti į kitas oro kondicionieriaus dalis. Jei tai paliekama be priežiūros, įrenginys gali sugesti, o tai reikalaus remonto ir gali sutrumpinti jo tarnavimo laiką.

Kaip dažnai reikėtų valyti oro kondicionieriaus filtrą?

Rekomenduojama tikrinti filtrą reguliariai ir valyti jį kas 3–6 mėnesius, atsižvelgiant į jūsų gyvenamąją vietą ir naudojimo dažnumą. Tačiau, jei gyvenate pirmajame aukšte, turite rūkančių asmenų, naminių gyvūnų ar alergiškų žmonių, gali tekti valyti filtrą dažniau arba net jį pakeisti.

Kaip valyti oro kondicionieriaus filtrą?

Naudojame sieninį oro kondicionierių kaip pavyzdį ir pateikiame pagrindinius patarimus, kaip valyti filtrą:

  1. Įsitikinkite, kad įrenginys yra išjungtas;
  2. Švelniai atidarykite priekinį skydelį;
  3. Suraskite filtrus ir atsargiai išimkite juos iš įrenginio;
  4. Nuplaukite filtrus naudojant kambario temperatūros vandenį;
  5. Leiskite filtrams išdžiūti pavėsyje, kad išvengtumėte susitraukimo ar pelėsio susidarymo;
  6. Kai filtrai visiškai išdžius, įstatykite juos atgal į vietą;
  7. Įjunkite įrenginį ir jis bus paruoštas naudojimui.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu. Skaityti
Sutinku