Krepšelis
Kaip prižiūrėti rekuperatorių

Kaip prižiūrėti rekuperatorių?

Rekuperatoriai į namus tiekia šviežią orą, neprarandant šilumos. Tinkamai prižiūrimas rekuperatorius gali padėti sutaupyti energijos išlaidas ir išlaikyti sveiką vidaus aplinką.

Reguliariai prižiūrėdami savo rekuperatorių, galite prailginti jo tarnavimo laiką ir efektyvumą. Iš tiesų, tam, kad išlaikytumėte rekuperatoriaus aukščiausią būklę, pakanka šešių paprastų žingsnių:

Išjunkite rekuperatorių

Dėl saugumo prieš pradėdami bet kokius darbus išjunkite rekuperatorių ir atjunkite jį nuo maitinimo šaltinio.

Valykite arba keiskite oro filtrus

Nešvarūs ar užsikimšę rekuperatoriaus oro filtrai gali sumažinti ventiliacijos efektyvumą. Turėtumėte valyti arba keisti savo filtrus kas 2 mėnesius. Laimei, jei Jūsų rekuperatorius yra lengvai pasiekiamas, tai užtrunka tik 5 minutes. Daugumoje naujų rekuperatorių, filtrus galima lengvai išimti, išsiurbti ir išplauti su muilu bei vandeniu. Senesniuose modeliuose filtrai gali būti tik keičiami.

Patikrinkite lauko įsiurbimo ir išmetimo angas

Pašalinkite lapus, šiukšles ar kitus daiktus, kurie gali užkimšti lauko ventiliacijos angas. Jei šios angos užblokuotos, Jūsų rekuperatorius neveiks tinkamai. Žiemą nuvalykite sniegą ar šerkšną, kuris gali užblokuoti angas.

Apžiūrėkite kondensato nutekėjimą

Patikrinkite, ar Jūsų rekuperatorius turi kondensato nutekėjimo vamzdį. Tai vamzdis arba plastikinis vamzdelis, išeinantis iš rekuperatoriaus apačios. Jei jis yra, lėtai įpilkite apie 2 litrus šilto, švaraus vandens į kiekvieną drenažo padėklą rekuperatoriaus viduje. Jei pastebite užsistojimą, valykite nutekėjimą, kol vanduo pradės laisvai tekėti.

Valykite šilumos keitimo šerdį

Rekuperatoriaus naudojimo instrukcijose rasite, kaip valyti šilumos keitimo šerdį. Šerdies siurbimas ir plovimas su muilu bei vandeniu padės sumažinti dulkės kaupimąsi šerdyje.

Valykite groteles ir apžiūrėkite vamzdynus

Kartą per metus patikrinkite vamzdynus, einančius į rekuperatorių ir iš jo. Nuimkite ir apžiūrėkite groteles, dengiančias vamzdynų galus, tada išsiurbkite dulkes iš vamzdynų . Jei reikia kruopštesnio valymo, galite visuomet kreiptis į mus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu. Skaityti
Sutinku