Krepšelis
šilumos siurblys skleidžia didelius garsus

Kodėl šilumos siurblys skleidžia didelius garsus šaltuoju metų laiku

Jeigu pastebėjai keistus garsus, sklindančius iš šilumos siurblio atvėsus orams, žinok – nesi vienas. Nors šilumos siurbliai paprastai garsėja savo efektyvumu ir tylumu, žiemą jie gali tapti triukšmingesni. Tokie garsai gali kelti nerimą, tačiau dažnai jie yra visiškai normalūs. Pažvelkime, kodėl šaltuoju laikotarpiu šilumos siurblys skleidžia garsus ir kaip galima tai spręsti.

Kodėl šilumos siurbliai skleidžia garsus?

Šilumos siurbliai tiek šildo, tiek vėsina, perduodami šilumą iš lauko oro į vidaus patalpas. Kai temperatūra lauke krenta, įrenginys turi intensyviau dirbti, kad išgautų šilumą, o tai gali lemti įvairius garsus. Nors tam tikras triukšmas yra įprasta veikimo dalis, nuolatiniai ar neįprasti garsai gali signalizuoti apie gedimus.

Pagrindinės garsų priežastys šaltuoju metu

Atitirpinimo ciklas

Viena dažniausių garsų priežasčių žiemą – tai atitirpinimo režimas. Kai išorinis šilumos siurblio blokas pasidengia šalčiu, sistema laikinai įjungia vėsinimo režimą, o ventiliatorius sustabdomas. Taip šiluma iš namų perduodama į kondensatoriaus ritę, kad būtų pašalintas ledas. Šio proceso metu gali pasigirsti stiprus „švilpimo” garsas. Tai laikinas ir visiškai normalus triukšmas, trunkantis kelias minutes.

Didesnė apkrova

Šilumos siurbliai šaltu oru dirba intensyviau, nes iš šaltesnio oro sunkiau paimti šilumą. Sistema veikia ilgiau, o kompresoriaus bei atitirpinimo ciklo veikimas gali tapti garsesnis. Daugeliu atvejų tai normalu, tačiau neįprastas ar nuolatinis triukšmas gali reikšti, kad reikia specialisto pagalbos.

Ledo sankaupos

Jeigu šilumos siurblys apledėja, ledas gali trukdyti veikti įrenginiui ir sukelti tokius garsus kaip gremžimas, girgždėjimas ar net vibracijos. Dažnai šiuos garsus sukelia ventiliatoriaus mentės, liečiančios ledą, arba atsilaisvinusios dalys bei laidai. Tokia situacija gali rodyti, kad atitirpinimo režimas neveikia tinkamai arba reikia techninės priežiūros.

Paleidimo garsai

Įsijungdamas šilumos siurblys kartais skleidžia trumpus garsus – spragtelėjimus ar dunkstelėjimus. Šie garsai yra natūralūs ir dažnesni šaltuoju metu, kai sistema dažniau aktyvuojasi, kad palaikytų namų šilumą.

Kaip spręsti triukšmingo šilumos siurblio problemą

Jeigu pastebėjai garsus, sklindančius iš šilumos siurblio žiemą, gali imtis kelių veiksmų:

Patikrink, ar nėra kliūčių

Lapai, šakelės ar purvas gali įstrigti išoriniame bloke ir sukelti triukšmą. Išjunk sistemą ir apžiūrėk, ar nėra užsikimšimų. Greitas valymas dažnai padeda pašalinti problemą.

Įsitikink, kad atitirpinimas veikia tinkamai

Jeigu girdi šnypštimą, švilpimą ar dūzgimą, greičiausiai tai tik atitirpinimo režimas. Tačiau jei garsai trunka ilgiau arba atrodo neįprasti, gali prireikti patikros. Specialistas patikrins, ar režimas veikia efektyviai, ir įvertins galimas problemas, pavyzdžiui, šaltnešio nuotėkį.

Pašalink ledą ir sniegą

Apledėjimas aplink šilumos siurblį gali trukdyti oro srautui, todėl ventiliatoriaus mentės ar kiti komponentai gali pradėti skleisti gremžiančius, girgždančius ar barškančius garsus. Pašalinus sniegą ir ledą, problema dažnai išsisprendžia.

Reguliari priežiūra

Norint užtikrinti, kad šilumos siurblys veiktų tyliai ir efektyviai, būtina reguliari priežiūra. Prieš prasidedant šaltiems orams vertėtų pasikviesti šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų specialistą, kad šis patikrintų įrenginį. Tokia apžiūra leidžia pastebėti susidėvėjusias dalis ir užkirsti kelią problemoms.

Tinkamai prižiūrimas šilumos siurblys veiks tyliai ir efektyviai net ir žvarbiausiomis dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *