Krepšelis

Šilumos siurblių oras vanduo skaičiuoklė

Šilumos siurblio oras-vanduo skaičiuoklė

ŠILUMOS SIURBLIO PARINKIMAS

Kaip apskaičiuoti šilumos siurblio reikiamą galingumą?

Galite naudoti aukščiau pateiktą šilumos siurblio galingumo skaičiuoklę, kad greitai apskaičiuotumėte šilumos siurblio dydį jūsų namams. Ši skaičiuoklė yra greita ir patogi – puikiai tinka pradiniams skaičiavimams. Tačiau ji nėra pakankamai tiksli, kad būtų naudojama galutiniam šilumos siurblio sistemos projektui.

Būtinai pasikonsultuokite su kvalifikuotu montuotoju ar dizaineriu, kad atliktumėte galutinį jūsų šilumos siurblio sistemos projektą. Arba galite paskambinti mūsų konsultantams.

Ką reiškia šilumos siurblio dydis/galia?

Šilumos siurblio galia reiškia šilumos kiekį, kurį šilumos siurblys gali išskirti per tam tikrą laiką. Paprastai ši informacija yra nurodoma produkto pavadinime. Tačiau būkite atsargūs! Šilumos siurblio galia priklauso nuo specifinių temperatūros sąlygų, kuriose jis naudojamas. Todėl patikrinkite duomenų lapą, kad sužinotumėte šilumos siurblio galią esant projektinėms sąlygoms, kuriose planuojate jį naudoti. Ši vertė gali skirtis nuo nurodytosios ant produkto etiketės.

Kas yra mano šilumos nuostolių rodiklis (HLI)?

Jūsų šilumos nuostolių rodiklis yra jūsų namų šilumos nuostolių įvertinimas. Šis rodiklis bus didelis, jei namai yra prastai izoliuoti, ir mažas, jei namai yra gerai izoliuoti. Jis apskaičiuojamas kaip Pastato Energinio naudingumo proceso dalis ir taip pat atliekant šilumos siurblio techninį vertinimą.

 

Kokia turėtų būti vidaus projektinė temperatūra?

Visuomet yra rekomenduojamos skirtingos temperatūros, priklausomai nuo patalpos tipo, kaip parodyta žemiau:

Patalpos tipas Rekomenduojama projektinė temperatūra Gyvenamosios patalpos, pvz., svetainė, valgomasis, žaidimų kambarys 18–21°C Kitos patalpos, pvz., virtuvė, koridorius, tualetas, miegamieji 16–18°C Vonios kambariai (su dušu) 22°C

Kas nutinka, jei šilumos siurblys yra per mažas?

Yra dvi pagrindinės problemos, susijusios su per mažu šilumos siurbliu. Pirma, per mažas šilumos siurblys turės pernelyg dažnai vykdyti atitirpinimo ciklą, dėl ko padidės elektros energijos sąnaudos. Antra, per mažas šilumos siurblys dažnai turės naudoti papildomą šildytuvą, kas taip pat padidins elektros energijos sąnaudas ir kaštus. Be to, per mažas šilumos siurblys susidėvės greičiau nei tinkamo dydžio šilumos siurblys.

Kas nutinka, jei šilumos siurblys yra per didelis?

Per didelis šilumos siurblys dažnai įsijungs ir išsijungs. Tai padidina tiek energijos sąnaudas, tiek ir susidėvėjimą. Šį ciklų skaičių galima sumažinti naudojant didelį buferinį baką. Kintamo greičio šilumos siurbliai taip pat sumažina ciklų problemą. Tačiau net ir tuomet šilumos siurblys dažnai veiks daliniu apkrovimu, kas sumažins efektyvumą.

Šilumos siurblio radiatoriai: per mažo ir per didelio dydžio pasekmės Per mažų šilumos siurblio radiatorių naudojimas yra prasta idėja. Taip yra todėl, kad mažas radiatorius turi būti karštesnis, kad išskirtų tokį patį šilumos kiekį kaip didelis radiatorius. Geriausiu atveju, šilumos siurblys su per mažais radiatoriais bus brangesnis eksploatuoti. Blogiausiu atveju, jis nesugebės tinkamai šildyti jūsų namų.

Kita vertus, per dideli šilumos siurblio radiatoriai paprastai nėra žalingi, o netgi gali būti naudingi. Didesni radiatoriai išskiria daugiau šilumos esant žemai temperatūrai. O šios žemos temperatūros yra puikios šilumos siurblio efektyvumui. Tik įsitikinkite, kad vamzdynas yra tinkamas – šilumos siurbliai paprastai veikia su daug didesnėmis srautų normomis nei naftos ar dujų katilai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu. Skaityti
Sutinku