Krepšelis

Kaip pasirinkti ortakinį oro kondicionierių namams?

Kai pradėsite savo kelionę link tvaresnių namų, galite savęs paklausti, ar ortakių kondicionavimo sistema yra geriausias pasirinkimas jums. Mes suskirstėme keletą svarbiausių dalykų, kad padėtume jums apsispręsti.

Kokio tipo namams tinka ortakių kondicionieriai?

Ortakių kondicionieriai geriausiai tinka dideliems namams, kuriuose reikia kondicionuoti didelius plotus didžiąją dienos dalį.

Kaip veikia ortakių kondicionavimo sistema?

Yra trys pagrindinės ortakių kondicionierių funkcijos:

 • Centrinis įrenginys naudoja ortakius jūsų stoge, kad paskirstytų orą per ventiliacijos angas jūsų namuose.
 • Šis centrinis įrenginys filtruoja ir keičia oro temperatūrą prieš jį paskirstant.
 • Dažnai jis yra įrengiamas jūsų stoge arba ant išorinės sienos.

Ortakių kondicionavimo privalumai

 • Apima visus kambarius vienu sistemu – jums reikia įdiegti tik vieną sistemą, tačiau ji vis tiek apima visus jūsų namus, jei kiekviename kambaryje yra ventiliacija.
 • Galite suskirstyti namus į zonas – galite suskirstyti namus į skirtingas zonas, kad nenaudotumėte energijos tose vietose, kuriose nesate.
 • Taupo pinigus energijos sąnaudoms – nors tai nėra pats energiją taupantis sprendimas, dideliems namams ortakių sistema yra geresnė tiek aplinkai, tiek jūsų piniginei.
 • Jums nereikės jaudintis dėl triukšmo – visa sistema yra įmontuota stoge arba išorėje, todėl jūs negirdėsite jokių funkcijų; ji veikia tyliai.
 • Atrodo geriau ir padidina jūsų namų vertę – ji puikiai įsilieja į jūsų namų estetiką be didelių sistemų ant sienų. Be to, tai yra aukščiausios klasės oro kondicionavimo sistema, kuri gali padidinti jūsų namų vertę.

Ortakių kondicionierių trūkumai

 • Aukštos įrengimo sąnaudos – ortakių kondicionieriai yra brangiausi iš visų oro kondicionavimo sistemų.
 • Nėra vieno dydžio tinkamo visiems sistemų – negalite tiesiog nueiti į parduotuvę ir nusipirkti sistemos bei ją įdiegti. Ji turi būti pritaikyta jūsų namams.
 • Netinka visų tipų namams – jei gyvenate bute ir neturite ortakių kondicionieriaus, tikėtina, kad jo negalėsite įrengti.
 • Aukštos priežiūros sąnaudos – dėl ortakių kondicionavimo sudėtingumo, bet kokia priežiūra ar remontas bus brangesni nei kitų tipų kondicionierių.
 • Daugiau kainuoja eksploatuoti – yra situacijų, kai ortakių kondicionierius yra ekonomiškesnis, tačiau apskritai jo eksploatavimas kainuoja daugiau.
 • Priežiūra: laikui bėgant silpnėja ortakių sistemas laikantis lipnios juostos tvirtumas. Atsiradę nutekėjimai iš pradžių yra nedideli, tačiau didėja tiek dydžiu, tiek skaičiumi. Todėl, kai namų savininkai pastebi problemą, per ortakius jau būna prarasta daug energijos.

Koks ortakių kondicionieriaus tipas jums tinkamiausias?

Turėtumėte susisiekti su licencijuotu montuotoju, kad aptartumėte, koks ortakių kondicionierius geriausiai tinka jums, nes tai labai priklauso nuo jūsų namų.

Kas yra atbulinės eigos ortakių kondicionavimas?

Atbulinės eigos ortakių kondicionierius gali šildyti ir vėsinti jūsų namus, palaikydamas komfortą visus metus. Funkcijos, kurių reikia ieškoti renkantis ortakių kondicionierių:

 • Tik ventiliatoriaus parinktis – tai leis jums naudoti kondicionierių be vėsinimo elemento vasarą, o tai reiškia, kad filtruotas oras bus recirkuliuojamas per jūsų namus. Arba galite naudoti kondicionierių su vėsinimu ir tada pereiti tik prie ventiliatoriaus, kad šaltas oras cirkuliuotų. Tik ventiliatoriaus režimas yra pigesnis nei pilnas kondicionierius.
 • Nuotolinis ar išmanusis įrenginio valdymas – nenorite kiekvieną kartą atsikelti, kai norite pakeisti kondicionieriaus nustatymus? Įsitikinkite, kad turite tam tikrą nuotolinio valdymo galimybę. Dar geriau, jei galite valdyti išmaniuoju namu ar išmaniuoju įrenginiu.
 • Zonavimas – tai būtina ortakių kondicionavimo funkcija. Užtikrinti, kad galite įjungti ir išjungti sistemą skirtingose zonose, padės efektyviau valdyti eksploatavimo išlaidas.
 • Priežiūros reikalavimai – tai nėra techninė funkcija, bet svarbu pasiteirauti apie sistemos priežiūrą, kai perkate ortakių kondicionierių. Tai yra brangiausia sistema įrengti, eksploatuoti ir prižiūrėti, todėl norite iš anksto žinoti, kokios yra ilgalaikės išlaidos.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų internetinėje svetainėje, Jūs patvirtinate, kad sutinkate su slapukų naudojimu. Skaityti
Sutinku